Blog thumbnail

 “Zwolnij” jest dla tych, którzy coś osiągnęli

 “Zwolnij” jest dla tych, którzy coś osiągnęli

Blog thumbnail

Dziś znów było opóźnienie w wysyłce maila! No, ale jak czytujesz mój newsletter, to wiesz o tym, bo nie było nic na skrzynce o 6:45, więc klasycznie już jadę na 18:45, chociaż ostatnio robiliśmy to w pośpiechu i…były błędy, więc dziś nie będzie ciśnienia na czas, jak przyjdzie bowiem o 19.00 czy 20.00 to przecież też ok. Chociaż wszystkie moje rzeczy wypuszczam o 6:45 (uwierz mi – nie wiem dlaczego akurat taka godzina), to dziś jest nieco inaczej. 

Opóźnienie wynika z faktu, że wczorajszy wieczór byłem w jakimś takim półśnie, zasnąłem, a potem jak się obudziłem, to musiałem ogarnąć inne rzeczy i…najzwyczajniej zapomniałem. Fakt, że nie było to na górnej liście moich zadań, wynika też z tego, że jestem dziś myślami w innym miejscu, a jak już mówiłem – idą zmiany, więc… mam teraz inne rzeczy w głowie. Na teraz to nawet nie ma jeszcze co gadać, a w zasadzie zastanawiam się, gdzie to komunikować, czy tu napisać w lekcjach, czy może jednak gdzieś na blogu w formie podsumowań. Jeszcze nie wiem, ale dziś będzie o innych rzeczach, bo miałem kilka przemyśleń w tym tygodniu (to mam akurat zapisane).

A w dzisiejszym newsletterze:

  1. ???? Podsumowanie tygodnia – link powyżej
  2. ???? Rozwój 1-2-1
  3. ???? Technologia
  4. ???????? Lifestyle
  5. ????️ Zakończenie i CTA

Rozwój

1 Pytanie do Ciebie:

Jak wyglądałby Twój idealny dzień, gdyby pieniądze nie były problemem?

2 wątki rozwojowe:

  1. Misja życiowa, czyli czego chcesz od życia? To nie jest proste pytanie. Jest takie ćwiczenie, które mówi o tym, żeby odpowiedzieć sobie, czego chcesz od życia. Jak ono miałoby wyglądać i jest to projektowanie wizji i misji na życie. Wbrew pozorom nie jest to proste pytanie. Ponieważ jak zaczniesz je robić i wypisywać rzeczy, które chcesz (a czasami też takie, których nie chcesz), okazać się szybko może, ze to bardzo powierzchowne rzeczy. Warto się wtedy wypisać i naprawdę pisać wszystko, co Ci przyjdzie do głowy, jednakże… przygotuj sobie więcej czasu. Misja/Wizja życiowa jest ważna, bo nadaje kierunek, w którym będziesz podążać. To do niej rysujesz plan, ustalasz cele i idziesz je osiągać, bez tego…żyjesz codziennością. Miałem ostatnio takie przemyślenia, że jeśli nie masz planu i żyjesz hasłem „Carpe diem”, czekasz, co przyniesie dzień, to nic innego jak: egzystencja. Nie mówię, że to coś złego, chociaż samo słowo ma jakiś taki pejoratywny wydźwięk. Przez ostatnią chwilę patrzę na swoje życie właśnie przez pryzmat egzystencji. Wiele się zmieniło, a jednak to, co kiedyś było misją i wizją przestało być moje. Dziś jestem na etapie nowej definicji i sprawdzam, ale przyznaje sam, że nie jest to łatwe zadanie.
  2. W sieci widzę wiele filmów o tym, że ludzie mówią, że chcą wyluzować, odpocząć i wykorzystywać czas lepiej. Nie chodzi o robienie więcej, mocniej, lepiej dla nich, tylko właśnie o szukanie spokoju i korzystanie z życia. Dziś przyszła do mnie ta myśl: „Zwolnij” jest dla tych, którzy coś osiągnęli. Jest taki YouTuber, który nazywa się Matti Haapoja, który mówi, że od 1.01.2024 przestaje nagrywać YT i zajmuje się czymś więcej. Tylko ten gość dorobił się więcej, niż sam dziś może przejeść, inwestuje i naprawdę ma dostatnie życie. W tej sytuacji rozumiem chęć zwolnienia. Kiedy dochodzisz do wolności finansowej, masz zaspokojone podstawowe potrzeby, masz jakiś dochód pasywny, który daje Ci przychód, pewnie! Odpoczywaj. Niestety mniej niż więcej ludzi ma ten luksus. Instagramowi wyjadacze i wielkie gwiazdy mówią o takich rzeczach dziś, bo są na takim właśnie poziomie. Dotarli swoją ciężką i mądrą (w dużej większości) pracą i dziś mogą mówić o luzowaniu. Jednak, jeśli Ty dziś jesteś w dupie, to przestań się oszukiwać i obserwować ludzi, którzy tak mówią. Zacznij napierdzielać, bo być może czeka Cię takie nijakie życie do końca Twoich dni. Może to, co piszę, jest dla Ciebie trudne, ale uwierz mi – ja jestem w miarę dobrej sytuacji materialnej, ale daleko mi jeszcze do wolności finansowej (jeszcze około 700k). Dla mnie to też jest czas napierdalania, a nie użalania się nad swoją sytuacją. Wiem, jak to brzmi, ale wydaje mi się, że ten czar lekkości i miękkiego przekazu mnie zmęczył. Powiedzmy sobie szczerze – nie musisz mieć milionów na koncie, choć zawsze są mile widziane. Chodzi raczej o zbudowanie wolności, która da Ci możliwość korzystania z życia na Twoich zasadach. Bez martwienia się o jutro, o to czy starczy na rachunki itp. Zatem – do pracy!

Technologia

Każdy tydzień to większa zagwostka, w którym kierunku mogę iść z tymi polecajkami. Myślę, że można by w tej serii pociągnąć temat usprawnień Twojego biznesu i życia? Coś, co pomoże Ci łatwiej organizować sprawy, co sądzisz? Ma to sens? 

Dziś podpowiem coś, związanego z kalendarzami, bo o nich już pisałem. Nie wiem, czy wiesz, ale są aplikacje, które pomogą Ci umówić spotkanie (online i offline), w sposób wygodny, szybki i automatyczny!  

Najbardziej znaną opcją jest Calendly.com – sam korzystałem przez bardzo długo, bo to naprawdę świetna i dopracowana aplikacja webowa. Goniło ją kilka innych firm i niektóre z nich naprawdę podgoniły. Dalej jest to jednak lider tego segmentu i przez wiele integracji daje ogrom możliwości biznesowych (jak podłączanie bramek płatności czy automatyczne tworzenie spotkań typu: Zoom, Teams, Webex czy Google Meet). Zdecydowanie najszersza oferta i dziś Calendly wspiera również procesy w ramach konkretnych działów. 

Jako jeden z niewielu ma też opcje, które wspierają umawianie spotkań przez zespoły i tutaj też jest kilka wariantów. Jedna wada to cena. Będąc solo przedsiębiorcą, mam sporo kosztów, to o ile 10 dolców nie rujnuje, jest to kolejna subskrypcja. Zespołowe to już 16 za użytkownika, więc cóż…cena rośnie. Umówmy się jednak, że taki automat potrafi odzyskać naprawdę sporo czasu, więc warto się tematem zainteresować. 

Osobiście używam TidyCal.com aplikacja, która na dzień dzisiejszy kosztuje 29 USD. To jakieś 116 zł, więc więcej niż Calendly, ale…TidyCal to opłata na zawsze. Raz płacisz, używasz przez lata. Robi praktycznie to samo, wygląda dość podobnie, ale daje wersję premium i naprawdę dobrze działa. Ma mniej integracji, ale dla mnie wspiera najważniejsze, wszystkie moje kalendarze (Apple, Google, Microsoft), wspiera Zooma i Google Meet, integruje się ze Strip do płatności i zapłaciłem za to raz i koniec. To jest dla mnie sztos! Dość mam trochę tych ciągłych subskrypcji, a tu masz Lifetime. Naprawdę polecam zerknąć, bo apka po prostu robi robotę – za Ciebie. Jeśli pracujesz w MLM lub masz swój biznes, który opiera się na umawianiu spotkań z klientami, to oddaj im władzę nad swoim kalendarzem. Wyznacz swoje sloty i godziny i daj im umawiać spotkania z Tobą kiedy masz przestrzeń, ale bez Twojej ingerencji. 

Po umówieniu takiego spotkania automatycznie wszystko pojawi się w Twoim kalendarzu i osoby umawiającej, plus jeśli chcesz się spotykać online, to link do spotkania może zostać wygenerowany automatycznie. Jeśli to ma Cię jednak przerosnąć, pamiętaj, że możesz wykupić konsultacje ze mną i przejdziemy przez to razem!

Lifestyle

W tym tygodniu, tak jak i w poprzednim z Ameryką, niestety, okazało się, że seria o Duttonach nie jest taka długa jak w innych przypadkach, więc…jestem już po serialach i aktualnie nie mam co oglądać. Dlatego też wracam do czytania, ale czytania for fun. Ja od zawsze lubiłem fantastykę, więc będę czytał sagę o Wiedźminie. Dostałem od Magdaleny (przyjaciółki) całą serię Sapkowskiego. Ostatni raz czytałem sagę w 2006 (pamiętam to, bo to przez długo była moja jedyna lektura, jak mieszkałem w Dublinie). Czas więc sobie odświeżyć pewne fakty, tym bardziej, że netflixowy serial czeka na kolejny sezon (tym razem w roli Geralta nie wcieli się Henry Cavil, więc zobaczymy…). Dawno nie czytałem dla przyjemności, zazwyczaj to były książki rozwojowe, biznesowe, a dziś…jestem jeszcze na rozstaju, więc mogę poczytać dla siebie.

W ramach lifestyle powiem jeszcze o czymś, co mnie zaczęło interesować jeszcze bardziej i nie tylko mnie… Mówię o obradach sejmu, który w ostatnim czasie bije rekordy popularności. Już ponad 270 tysięcy subskrypcji na Sejm RP YT. Już kilka razy poruszałem temat polityki, bo to, co się działo przez 8 lat, było zatrważające. Dziś zaczynają wypływać tematy, ściema i absurd, jaki był grany przez ten czas. Posiedzenia sejmu są burzliwe, ale też czasami zabawne, co samo w sobie nie jest dobre. Dobrze by było mieć rząd dojrzały, na poziomie, elegancki, a to, co się dzieje teraz, jest od tego dalekie. Tym nie mniej – warto się zainteresować jak to wygląda.

Plotkarskich portali nie czytam i ostatnio nie miałem w ręku nic ciekawego, co mógłbym jeszcze polecić. Dziś dalej robię w skórach, więc jeśli ktoś chciałby kupić okładkę na zeszyt, portfel na karty lub breloki, ręcznie robione to zapraszam serdecznie do kontaktu. Dla chętnych, zdjęcia prześlę na maila – jak tylko się do mnie odezwiesz.

Zakończenie i CTA

To tyle w tym tygodniu! Przepraszam za opóźnienie, bo wiem, że jest kilka osób, które czekają na tę wiadomość. To już 48. wiadomość w tym roku i kilka z nich przyszło z opóźnieniem. Dostałem wiadomości, które mówiły o tym, że czytacie i jesteście, za co bardzo dziękuję. Życzę Ci bardzo dobrego tygodnia, bogatego w przemyślenia, bo bez dwóch zdań – listopad idzie ku końcowi. Za moment będziemy świętować Nowy Rok, a to zawsze dobry czas na refleksję. Zaplanuj, bo inaczej się to nie wydarzy.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close