Blog thumbnail

W jakie role wchodzisz w życiu?

W jakie role wchodzisz w życiu?

Blog thumbnail

Dziś przychodzę do Ciebie w ten wtorkowy poranek z nadzieją, że nadchodząca aura nie będzie dla Ciebie osłabiająca. Wrześniowa pogoda naprawdę rozpieszczała, a jeszcze wczoraj w Warszawie świeciło piękne słonko. Dni są krótsze, ale dalej pełne uroku. Liście zmieniają kolor i idzie piękna, złota jesień. Idzie zmiana jednym słowem i to nie jedna. Poza aurą idą również wybory. Ja jestem ostatnią osobą, która będzie mówiła o polityce, ale ten dzisiejszy wstęp jest lekkim przypomnieniem.

Każdy z nas ma w życiu obowiązki. W jednym z odcinków podcastu mówiłem o rolach, w jakie wchodzi każdy z nas. Jedną z takich ról jest bycie obywatelem kraju i z tym wiąże się najważniejszy z obowiązków – wybieranie reprezentacji. Oddanie głosu nie kosztuje wiele, dlatego mam nadzieję, że każdy, kto może, odda swój głos – Ty też. Taki, który będzie zgodny z Twoimi przekonaniami. Nie ważne, jakie są. Wiele razy ludzie mówili: “Mój głos nie ma znaczenia”. Ma. Tak samo jak Ty sam możesz podjąć decyzję o zmianie swojego losu. Robiąc to, możesz realnie wpływać na zmianę świata. Zmiana, która zaczyna się u Ciebie, będzie wpływać na Twoje otoczenie. Każdy w nim będzie również oddziaływał na swoje otoczenie. Zupełnie jak w filmie “Podaj dalej”.

W pewnym sensie tak to działa. Dlatego piszę o tym dziś. Dwa tygodnie przed terminem. Jeśli wiesz, że wyjedziesz z miejsca zamieszkania, pamiętaj, żeby dopełnić formalności i zgłosić zmianę. Pamiętaj, żeby nie przespać tematu, bo Twój głos ma znaczenie.

Czasami zastanawiam się, jak to się dzieje, że te wstępy są takie, jakie są. Skąd przychodzą do mnie te myśli, ale zdarza mi się, że dostaję od czytelników wiadomości zwrotne, że jakiś newsletter zrobił komuś dzień. Nie ma co ściemniać, nie dostaję tych wiadomości dziesiątki. To pojedyncze odpowiedzi, ale wiesz co… niezależnie od tego czy jedna, czy sto – zamierzam robić to dalej. Do końca roku na pewno, a potem… cóż, czas pokaże, co będzie potem.

Zapraszam do czytania mojego podsumowania tygodnia i wzięcia dla siebie czegoś więcej.

A w dzisiejszym newsletterze:

  1. ???? Podsumowanie tygodnia – link powyżej
  2. ???? Rozwój 1-2-1
  3. ???? Technologia
  4. ???????? Lifestyle
  5. ????️ Zakończenie i CTA

Rozwój

1 Pytanie do Ciebie:

Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

2 zasoby

  1. Jesteś wszystkim, czego w życiu potrzebujesz – uwaga, to będzie głęboka myśl. Dużo mówi się o tym, że żeby coś osiągnąć trzeba mieć kasę, znajomości, umiejętności, czas etc. Sporo tego, gdybym zaczął wymieniać nieco bardziej granularne. Pytanie – czego tak realnie potrzeba? No właśnie. To pierwsze zdanie pokazuje od razu to, co chciałem przekazać. Realnie jesteś wszystkim, czego Ci potrzeba, że osiągać sukcesy i spełniać marzenia. Masz czas, masz możliwości nauczyć się wszystkiego, co jest Ci potrzebne. Pieniądze zawsze się znajdą. Potrzebujesz kilku umiejętności miękkich lub specjalizacji w czymś trwalszym i możesz mieć piękne życie. Jak zaczniesz robić coś konsekwentnie, to zobaczysz, że przyniesie Ci to sukces. Czasem będziesz potrzebować rok, czasem pięć lat. Grunt to robić i nie poddawać się, a w dzisiejszych czasach, jak ktoś nie widzi sukcesów po kilku tygodniach, to potrafi się poddać. Wszystko jest dziś „instant”. Wiele osób myśli (albo może chce myśleć), że sukces jest taki sam. Nie jest. Oglądamy YouTube, tik toki i myślimy, że Ci ludzie odnieśli sukces z dnia na dzień. Są pewnie tacy, ale to promil i raczej nie potwierdza zasady. Zresztą – na koniec dnia nigdy nie wiesz, ile czasu się oni przygotowywali, żeby odnieść ten „instant sukces”.
  2. Rób rzeczy aż do skutku – pierwszy raz będzie słaby, dziesiąty w porównaniu do pierwszego, będzie lepszy. Setny będzie jeszcze lepszy, ale dalej będzie słaby, jak porównasz go do tysięcznego razu! To poniekąd kontynuacja poprzedniego wątku. Ucz się powtarzać, i jak pisałem w podsumowaniu, zakochaj się w nudzie. Znaczy to tyle, żeby powtarzać to, co działa, aż do znudzenia. Skoro przynosi efekty, to nie skacz z kwiatka na kwiatek, tylko skaluj to, co możesz do maksimum i zastosuj zasadę Pareto 80/20. Pamiętaj, że zamiast mówić, że coś będziesz robić, to zacznij to robić. Nawet jeśli dopiero zaczynasz, znajdź te jedną rzecz i działaj. Jak dzieci – one rzadko kiedy się poddają, po prostu próbują, aż do skutku. Ty też możesz. Uwierz mi, że wszystko jest w zasięgu.

Technologia

Apple – korzystając z okazji, że napisałam krótkie podsumowanie niedawnego eventu, dziś w ramach wątku technologicznego będzie temat Apple. Dwa tygodnie temu była konferencja, na której zaprezentowane dwa nowe modele zegarków i telefonów. Tylko tyle i aż tyle. Jest nowy iPhone 15 i 15 Pro oraz Watch Serie 9 i Ultra 2. Wiele osób mówi, że Apple nie jest innowacyjne, że odgrzewa kotleta, nie ma nowych designów, ale…idąc za myślą: „rób rzeczy aż do skutku”, skalują w opór. Skoro działa, to idą w to dalej. Narzekacze będą narzekać, bez względu na wszystko. Z tej okoliczności napisałem krótki artykuł o tych nowościach – jest tutaj: https://www.jakubgromek.pl/nowosci-od-apple/

A ponadto – jak chcesz dowiedzieć się więcej, jak u mnie wyglądała przygoda pracy z urządzeniami Apple, to poczytaj moją historię: https://www.jakubgromek.pl/mac-dlaczego-warto/

Uważam, że jeśli chodzi o sprzęt, to pod kątem produktywności i efektywności, po prostu przebija wszystkich. Chociaż w dobie rosnących przewag AI czuję, że Apple może się spóźnić na tę imprezę, ale to na inny moment…

Lifestyle

W ramach tematu lifestyle chciałbym dziś polecić ostatni odcinek podcastu, gdzie poruszyłem temat relacji. Wątek ważny, a dostałem już głosy, że odcinek jest dobry i został dalej polecony, więc ja też go tu polecam. Widzisz, wiele osób mówi: rozwijaj się, dbaj o siebie, projektuj szczęśliwe życie i takie tam. W tym wszystkim zapominamy, że na nas świat się nie kończy. Są jeszcze inni ludzie i o ile relacja z samym sobą jest najważniejszą ze wszystkich to… do szczęścia potrzebujemy innych ludzi. Jak zatem zadbać o te dobre relacje? Jak je budować, jak odcinać te toksyczne i na co zwracać uwagę? No właśnie, to i jeszcze więcej znajdziesz w ostatnim odcinku. Słuchaj w Spotify

Zakończenie i CTA

Na zakończenie zadam Ci pytanie związane z trzecim filarem (nie, nie ubezpieczeniowym). Chodzi o temat Lifestyle – Miałem w głowie, że chciałbym wrzucać tutaj rzeczy, które są interesujące dla mnie. Np. rozmowa Przemka Górczyka z Dodą, ale zastanawia mnie, czy to jest z kolei interesujące dla Ciebie, to w zamyśle była „kolumna” typu inne. Nie koniecznie porada, czy coś mądrego. Po prostu takie miejsce, gdzie podzielę się z Tobą tym, co było ciekawe dla mnie. Co sądzisz? Czy taka forma tego miejsca będzie dla Ciebie ok? Czy może jednak zostawić formulę bliższą tej z dziś? Daj znać w odpowiedzi na tę wiadomość. Po prostu napisz jedno zdanie, co wolisz. 

Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia!

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close