Blog thumbnail

Sprawdzone sposoby na utrzymanie motywacji!

Sprawdzone sposoby na utrzymanie motywacji!

Blog thumbnail

Wersję audio znajdziesz na dole strony.

Witaj!

W dzisiejszym liście chcielibyśmy opowiedzieć trochę o motywacji i podzielić się z Tobą naszymi sposobami na to jak się zmotywować do działania. Zastanawiałaś/ zastanawiałeś się kiedyś nad tym czym jest dla Ciebie motywacja?

Motywacją nazywamy bodziec do podejmowania działań lub decyzji, albo uzasadnienie tych wyborów. Warto tutaj pamiętać, że motywacja jest czasowa, jest iskrą do działania.

Poniżej opowiemy Ci o tym co nas motywuje, ale jesteśmy bardzo ciekawi co sprawia, że Tobie chce się chcieć?? Podziel się z nami swoimi motywatorami, a my przygotujemy z nich listę!

Jakub:

Jeśli chodzi o moje motywatory to ja mam trzy które, odgrywają kluczową rolę w moim codziennym życiu:

? Muzyka.

Obecnie muzyka jest już dla mnie kotwicą w działaniu. Bardzo często słucham muzyki konkretnej i specyficznej do wykonywania określonych zadań. Kiedy piszę teksty, słucham innej, gdy myślę, koncepcyjnie słucham innej, gdy wychodzę na spacer lub trening wybieram inną. W momencie, w którym włączam konkretny rodzaj muzyki, mój mózg automatycznie się przestawia.

Serdecznie polecam Ci wypróbować tę metodę, ponieważ z czasem to już przestaje być kwestią samej motywacji tylko, staje się nawykiem który, z nami zostaje. Jeśli mogę Ci coś zaproponować, to rozpocznij swoją przygodę z muzyką akustyczną, instrumentalną, bez słów, gdyż później jeśli słuchasz muzyki z tekstem, bezwiednie zaczynasz go nucić, a to już może przeszkadzać Ci w pracy.

? Pomaganie innym.

W momencie, w którym mam przestrzeń, by pomóc komuś zrobić coś, rozwinąć go, albo pomóc mu w przezwyciężeniu jakiejś blokady, trudnego momentu to, we mnie rodzi się wtedy energia i po prostu wtedy chce działać. Bywa, że po jednej sesji coachingowej z klientem/klientką mam tak wielkie chęci i motywację do działania, do poprawy i udoskonalenia procesu, że dodaje mi to skrzydeł.

? Motywacyjne wideo.

No i trzecim obszarem lub elementem są dla mnie filmy motywacyjne. Mogą to być filmiki zamieszczone w sieci np. na Instagramie czy YouTubie, oglądanie wystąpień np. TED lub słuchanie podcastów, bo to mnie bardzo nakręca. Słuchając doświadczeń innych osób, zaczynam działać i zastanawiać się co z tego mogę wykorzystać w kontekście budowania własnego biznesu.

Polecam Ci rozejrzeć się i zapoznać z opcjami, jakie masz do wykorzystania i po prostu zacząć z tego czerpać!

A listę 21 motywatorów i znacznie więcej znajdziesz w mojej książce „Obudź swoją produktywność”. Przypominam, że każda zakupiona książka dostępna jest ze spersonalizowanym autografem ode mnie 🙂

Możesz ją kupić tutaj: Zamawiam książkę!

Magdalena:

Z moją motywacją jest tak: znika tak szybko jak się pojawia :P, ale jeśli ma być na poważnie to mam takie swoje trzy sposoby, które pozwalają mi tę motywację utrzymać:

? Wybieram rzeczy, które są dla mnie atrakcyjne.

Jestem osobą emocjonalną i mnie osobiście motywują emocje i uczucia, które mi towarzyszą. Staram się wybierać cele, dzięki którym po prostu czuje się lepiej, uśmiecham się albo jestem dumna z siebie. Świetnym przykładem jest tutaj mój cel, jakim jest projekt: 10 tysięcy kroków przez 365 dni. Założenie jest takie, że codziennie muszę zrobić minimum 10 000 kroków niezależnie od samopoczucia, nastawienia czy przeciwności losu, jakie pojawiają się na mojej drodze.

Jeśli chcesz, dołączyć do grupy na Facebooku to serdecznie Cię zachęcam:

Chcę być częścią grupy!

? Osoba wspierająca czyli springpartner.

Oczywiście jeśli chcemy się zmotywować to, powinniśmy szukać tej motywacji w sobie, ale motywacja z zewnątrz również świetnie się sprawdza. Wsparcie w postaci takiej osoby motywuje nas do działania, ale jest także odpowiedzialnością, bo wiemy, że druga osoba na nas liczy. Ta wzajemność bardzo dobrze się sprawdza. Pamiętaj, jednak aby wybrać właściwą osobę.

? Metoda małych kroków.

To świetna forma motywacji, bo zaczynamy od zadań lub projektów, które są interesujące, ale łatwiejsze do wykonania lub wprowadzenia, dzięki temu stopniując z czasem, poziom trudności nie zniechęcam się już na początku i moja motywacja nie spada 🙂 Dopiero w kolejnych etapach, sięgam po rzeczy, które wymagają większego wysiłku, umiejętności lub zaangażowania.

Co jeszcze w dzisiejszej wiadomości?

 • Cytat tygodnia.
 • Pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć.
 • Polecenia od #GROMEKTEAM
 • Kalendarz szkoleń
 • Kierunek-wdzięczność

CYTAT TYGODNIA

Stephen Covey

Motywacja jest czymś, co pozwala Ci zacząć, ale to dyscyplina i konsekwencja zaprowadzą Cię do sukcesu.

PYTANIE NA KTÓRE WARTO SOBIE ODPOWIEDZIEĆ:

Co najbardziej motywuje mnie do działania?

POLECENIA OD #GROMEKTEAM:

W tym tygodniu polecamy Ci obejrzeć film “Ukryte działania” z 2016 roku. Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 50 i 60. Trwa właśnie zimna wojna i Amerykanie ścigają się z Rosjanami w wyścigu kosmicznym. Reżyser ukazuje jak doszło do przełomu po stronie amerykańskiej przedstawiając historię trzech afroamerykańskich kobiet, które stały się pionierkami w swoich dziedzinach. Film przedstawia problemy dyskryminacji na tle zarówno rasowym jak i płciowym.Myślisz, że Tobie jest trudno?Koniecznie obejrzyj film i zobacz jakie wyzwania miały przed sobą bohaterki filmu.

KIERUNEK WDZIĘCZNOŚĆ

Warto zadawać sobie sprawę z tego co mamy i gdzie jesteśmy. Szukanie szczęścia warto zacząć od siebie i swojego najbliższego otoczenia. Ja mam bardzo wiele rzeczy, za które jestem wdzięczny. Każdego dnia zapisuje lub myślę o tym za co jestem wdzięczny. Na moment pisania tekstu, kilka przykładów:

 • możliwość regeneracji i snu bez zakłóceń;
 • spędzanie czasu z rodziną – gry planszowe, czytanie i spacery;
 • zdrowie i kondycja oraz możliwości jakie mam w życiu;
 • rozwój – codziennie mogę zrobić coś dla siebie;
 • wspierająca partnerka – każdego dnia znajdujemy czas, żeby pogadać (chyba, ze są ciche dni ?, bo takie też się zdarzają, ale za nie też jestem wdzięczny);
 • pyszną czekoladę, którą ostatnio dostałem;
 • weekendowe spotkanie ze znajomymi itp.

lista mogłaby być zdecydowanie dłuższa, ale te przykłady powinny wystarczyć, żeby dać Ci do myślenia 🙂

A jaki Ty masz dziś powód do wdzięczności?

Jakub

Wersja audio

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close