Blog thumbnail

Sprawdź newsletter w nowej odsłonie!

Sprawdź newsletter w nowej odsłonie!

Blog thumbnail

Zaczniemy od małej agendy:

  1. ???? Podsumowanie tygodnia
  2. ???? Wstęp i wyniki ankiety
  3. ???? Rozwój
  4. ???? Technologia
  5. ???????? Lifestyle 
  6. ????️ Zakończenie i CTA

Tygodniowy update dla Ciebie! Te treści będą pojawiać się tutaj dla Ciebie, bo możesz z nich dowiedzieć się wiele, nie tylko co u mnie, bo są tam też przemyślenia odnośnie tego co robię, polecajki oraz historyjki z życia :-).

Wstęp i wyniki ankiety

Jestem nieco zaskoczony tym, co zobaczyłem w wynikach ankiety. Spodziewałem się, że technologia i wellbeing będą ważne, ale o ile na tym wykresie wygląda to już jak „wyrównana walka”, to na początku tak nie było, w połowie ankiety okazało się, że wellbeing nie był interesujący dla nikogo.

Patrząc na te oczekiwania, to co chcesz czytać i oglądać, stwierdzam, że będę zmieniał jeden z tematów. Otóż treści będą się skupiać w temacie rozwoju – tu na pewno więcej będę chciał przekazać. Technologia zostanie, bo uważam, że dziś nie można nie mówić o technologii, bo otacza nas wszędzie. Jednak ten trzeci temat, zmieni się z „dobrostanu” na Lifestyle. Czyli takie ciekawe rzeczy, które mogą, ale nie muszą, być dla Ciebie interesujące. Wpadają mi takie rzeczy w ręce i będę chciał się nimi podzielić! 

Temat jest szerszy, więc zdrowie też wchodzi w ten filar, ale czuję, że jest to bardziej moje. Sam wellbeing powodował, że czułem się nieswojo. Lifestyle to dla mnie wszystko, co związane z codziennością: rodzina, dzieci, lifehacki, zdrowie, filmy, seriale, książki, podróże, zmiany im towarzyszące, itp. Chcę dzielić się tym, co sam znajduję w sieci w formie linków, czasem przemyśleń, czasem streszczeń czy poleceń.

Wyniki ankiety przedstawiają się tak:

Rozwój

Rozwój na dziś w formie 1-2-1

To pomysł, który mógłbym wcielić jako „zasadę”, że w temacie rozwój będzie zawsze tak samo.

1 pytanie do Ciebie, takie rozwojowe, zmuszające do przemyśleń, ale też takie, które może się odnosić do poprzedniego tygodnia!

2 zasoby takie, które pomogą Ci w Twoim rozwoju, jakieś lekcje, narzędzia, linki, książki, filmy, cokolwiek będziesz mógł wziąć do wdrożenia.

1 cytat, który będzie (mam nadzieję) inspirował Cię do pracy nad sobą.

W tym tygodniu będzie tak:

 1 pytanie

W jakich rolach występujesz w swoim życiu?

Dla ułatwienia – podrzucam Ci kontekst i ćwiczenie do wykonania: click

2 zasoby

Książka – “Myślenie pytaniami”. Ta pozycja to jedna z tych, które zaliczam do tego, że zmieniła moje życie. Zmieniła je, ponieważ pozwoliła mi spojrzeć na rzeczy nieco inaczej. Szczególnie w zakresie OCENIANIA. Dzięki niej zacząłem zwracać ogromną uwagę na to, jak postrzegam otaczający mnie świat. Bardzo polecam!

Zagadka obrazkowa – pomyśl chwilę i odpowiedz sobie na pytanie, o czym jest ten obrazek?

1 cytat

(Oryginał: “Never get so busy making a living, that you forget to make a life.”)

Technologia

Szablony. Pewnie wiesz, że korzystanie z ich mocno przyśpiesza pracę. Niezależnie od tego, co robisz, szablon robi się raz, żeby później szybko móc powtórzyć produkt, działanie, usługę czy cokolwiek innego.

Tak samo jest w większości aplikacji, które polecam na łamach newslettera. Evernote, Todoist, Notion, Nozbe i inne. One też mają wbudowaną funkcję korzystania z gotowców! A one mogą być nie tylko świetną bazą dla rzeczy, które budujesz samodzielnie, ale także wielką inspiracją, jeśli robisz coś po raz pierwszy. Zaczynając tylko z tymi tematami, możesz skorzystać z gotowego przepisu do wykorzystania w swoim życiu czy biznesie. Jeśli nie wiesz, jak planować rzeczy, możesz skorzystać z tego, co przygotowali inni ludzie lub firmy, które udostępniają te materiały za darmo.

Ba! Nawet jeśli nie korzystasz z tych aplikacji, to też żaden problem, możesz je przenieść do swojej ulubionej aplikacji i po prostu skorzystać z inspiracji! Tu masz linka odniesień do przejrzenia:

Evernote: szablony 

Notion: szablony 

Todoist: szablony 

Nozbe: szablony

Polecam, bo to znaczne przyśpieszenie w kontekście przygotowywania planów, checklist, projektów, katalogów usług i wielu, wielu innych, w Twoim życiu i biznesie!

Lifestyle

Nie powiem, że będę odgrzewał kotleta, który w sieci miał swój boom już chwilę temu. Jest to jednak dla mnie fenomen. Mowa tutaj o Natalii Jaroszek i materiale, który zrobił Krzysztof Stanowski na Kanale sportowym. To ponad 2h materiału i obnażenie braku kompetencji dziennikarskiej w 2023 roku. 

Ta sprawa porusza tak wiele wątków i z perspektywy psychologii czy socjologii jest tak ciekawa, że naprawdę polecam zapoznać się z materiałem. Nie oceniam za bardzo żadnej z postaci, bo nie to jest celem. Ja jestem w biznesie budowania świadomości wśród ludzi, a nie oceniania. Ja tu widzę tak wiele niepokojących naruszeń, że wstrzymam się od komentarza. 

Znasz te historię? Co o niej sądzisz? Daj mi znać jakie masz zdanie na ten temat.

Zakończenie i CTA

Tak jak mówiłem, ten newsletter w tym roku będzie się zmieniał, cały czas szukam sposobu, żeby ta formuła pasowała zarówno mi jak i Tobie. Mam nadzieję, że od teraz chętniej będziesz czytać te treści. Liczę, że aktywnie będziesz dawać znać, co o tym sądzisz.

Tak jak mówiłem, ten newsletter w tym roku będzie się zmieniał, cały czas szukam sposobu, żeby ta formuła pasowała zarówno mi jak i Tobie. Mam nadzieję, że od teraz chętniej będziesz czytać te treści. Liczę, że aktywnie będziesz dawać znać, co o tym sądzisz.

Wystarczy nacisnąć “odpowiedz” i ja potem czytam te wiadomości i odpisuję na nie! Dlatego… zachęcam Cię do tego, żeby dać znać co sądzisz o nowym formacie. Może masz jakiś komentarz, który się nasuwa po przeczytaniu tego – czekam na wiadomość od Ciebie. Po prostu naciśnij odpowiedź lub poniższego linka!

Dobrego tygodnia!

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close