Blog thumbnail

PDMP, własne studio nagrań i medytacja

PDMP, własne studio nagrań i medytacja

Blog thumbnail

Muszę powiedzieć, że ostatnimi czasy, napisanie takiego newslettera to większy wyczyn. Niewiele się dzieje w moim życiu, biznesowe rzeczy oddelegowane, prywatnie też niewiele się dzieje. Przychodzi jednak nowy tydzień, czas podsumowania, a kolejno newsletter. Lekcje życiowe, jakie wyciągam dla siebie z każdego tygodnia, są cenne, ale dla mnie. Nie mam pewności, czy to, co piszę, jest też wartością dla Ciebie.

To był powód, dla którego zacząłem pisać podsumowania, żeby móc się rozpisać, a tu zostawić formę nieco bardziej…zwięzłą i skupioną na metodach, technikach czy rzeczach, które możesz szybko wdrożyć w swoje życie. Przez to, że nie pracuję z klientami i nie mam nowych bodźców, zastanawiam się dziś, co mogę przekazać jako wartościowe lekcje. Szczególnie pisanie o wellbeing wydaje się być… śmieszne. Gość leży na kanapie od 4 tygodni i mówi innym o zdrowym podejściu? Żarty! Tym niemniej, podzielę się z Tobą dziś czymś, co w moim życiu kiedyś zadziałało i działa do dziś.

Rozwój osobisty

W kontekście rozwoju chciałbym dziś przywołać pewien proces. PDMP – czyli oparta na cyklu Deminga wariacja. Pomaga mi w osiąganiu celów i świadomym budowaniu życia. Nagrałem 4 odcinki podcastu właśnie o tym i dziś zachęcam Cię, żeby przesłuchać je po kolei.

Część 1: #010 – Planowanie – pierwszy i najważniejszy krok procesu 

Część 2: #011 – Działanie i odwaga – najważniejszy krok w procesie 

Część 3: #012 – Monitorowanie. Sprawdzaj rzeczy na bieżąco… 

Część 4: #013 Podsumowania. Ostatni element procesu PDMP 

Technologia

Oglądałem ostatnio genialne wideo odnośnie tego, jak można przygotować bardzo małą przestrzeń biurową i zrobić z niej małe studio do nagrań. Zagraniczny klimat, ale naprawdę świetnie ogarnięta przestrzeń i dużo fajnych patentów pod kątem tego, jak można ergonomicznie stworzyć sobie miejsce do pracy. Ja mam już podobnie zrobione i może kiedyś nawet pokażę, jak to u mnie wygląda, a dziś polecam zobaczyć, bo może się zainspirujesz.

TINY Room YouTube Studio Setup on a BUDGET!

Wellbeing

Hasło “wellbeing” odnośni się do benefitów firmowych w dużej mierze i w sieci jest masa artykułów o tym, jakie to wartości dla pracownika i dla firmy. Ja jednak odnoszę się tutaj do szerokopojętego dobrostanu. Znalezieniu w sobie nazwijmy to ZEN, które pomoże Ci uzyskać harmonię wewnętrzną. Celem podrzucania Ci takich tipów jest ładowanie wszystkich 4 energii, o których nagrywałem kiedyś wideo z Kamilem Lizurejem.

Dziś myślę, że warto jest powiedzieć o medytacji. Świadomym skupieniu się na oddechu, wyciszeniu i odprężeniu ciała i umysłu. Nie podeślę Ci żadnego linka do konkretnej medytacji. Znajdziesz ich masę w sieci i tutaj w zasadzie mogę powiedzieć: nie możesz tego popsuć. Grunt to znajdź wygodną pozycję, siedzącą, leżącą – po prostu wygodną. Wycisz otoczenie i pozostań ze sobą. Oddychaj. Możesz oczywiście korzystać z różnych prowadzonych medytacji w aplikacjach, youtube, czy spotify.

Medytacja daje jedną ważną korzyść: uwalnia stres zgromadzony w organizmie. Dziś to bardzo ważny element.

W dobie stresów, frustracji, pesymizmu i cynizmu, medytacja niesie ze sobą spokój, odprężenie i to wszystko za darmo! Regulując oddech i skupiając swoją uwagę na 2 rzeczach: wdechu i wydechu. Tylko tyle. Jeśli chodzi o oddech – tutaj też jest wiele technik, które pomogą Ci w tym relaksie – jeśli chcesz wiedzieć więcej o medytacji – daj znać, przygotuję szerszy materiał o tym temacie. A teraz…wdech i wydech, wdech i wydech.

Dobra, celowo nie daję Ci żadnego linka – chcę zachęcić Cię do tego, żeby samodzielnie spróbować bycia ze sobą w ciszy i skupieniu się na oddechu. Jeśli jednak już testowałaś/eś coś – to ja korzystam z anglojęzycznych medytacji oferowanych w aplikacji OURA ring oraz Balance.

Dobrego tygodnia! Do usłyszenia w przyszłym.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close