Blog thumbnail

O czym będzie ten Newsletter?

O czym będzie ten Newsletter?

Blog thumbnail

Witaj!❤️

Na wstępie chciałam Cię zapytać czy pamiętasz naszą wiadomość z dnia 31 października 2022?

Dlaczego do tego wracam? Dla mnie był to ważny dzień bo właśnie w tamtym czasie poczułam w sobie gotowość aby ta forma komunikacji z Tobą była moją przestrzenią?

Pisząc każdego maila wyobrażałam sobie , że jest on niczym list do najlepszej przyjaciółki bądź przyjaciela?

Najbardziej optymistyczna wersja zakładała, że będziemy tą korespondencje między sobą wymieniać i stworzymy coś na wzór partnerskiej relacji. Ja będę pisała do Ciebie, a Ty będziesz odpisywał/a do mnie.? Fajnie, co?I

właśnie w tym momencie pojawił się szereg wydarzeń które spowodowały, że poczułam się niepewnie.

Po pierwsze: pisząc tamtego maila nie przedstawiłam się, bo zakładałam (jakże się myliłam), że odbiorcy naszej korespondencji mnie znają? w kolejnym mailu Jakub musiał mnie przedstawić. By nie popełnić tego samego błędu pozwól, że w tym miejscu zaprezentuje Ci moją osobę:

Nazywam się Magdalena Borzęcka-Surmacz i jestem emocjonalną częścią naszego dwuosobowego zespołu?
W poprzedniej edycji rocznego programu rozwojowego Mój Przełomowy Rok uczestniczki nazwały mnie sercem #GROMEKTEAM i w obecnej jest podobnie❤️ Od ponad dwóch lat współpracuje z Jakubem wspierając go, najlepiej jak potrafię w różnych obszarach jego działalności. Prywatnie jesteśmy przyjaciółmi i tutaj też nie zawsze jest tak kolorowo. Robimy co możemy, aby ta relacja była zdrowa?. Mówiąc całkiem poważnie to dla mnie bardzo ważna, wartościowa i piękna relacja, za którą jestem ogromnie wdzięczna?. Aktualnie mieszkam w Szwecji gdzie pomagam dzieciakom z trudnościami poczuć, że szkoła jest fajna. Jeśli wiecie coś na temat szwedzkiego systemu szkolnictwa to rozumiecie, że nie mam dużo pracy, bo szwedzka szkoła jest naprawdę świetnym i przyjaznym uczniom miejscem.
Po drugie: pisząc kolejne maile nie spodziewałam się, że ludzie zaczną się wypisywać! Uwierz mi nie byłam na to przygotowana. Pojawiło się dużo emocji takich jak: smutek, rozczarowanie, zwątpienie i brak wiary w siebie.

Dodatkowo poczułam, że przedstawiane treści nie są atrakcyjne. Finalnie nie chciałam brać za to odpowiedzialności i najzwyczajniej w świecie zwiałam! Stchórzyłam. Powiedziałam Kubie, że nie będę tego robiła i już! Liczby, statystyki, klikalność – to zdecydowanie nie moja bajka! Jednak jestem dobra w budowaniu zdrowych i wartościowych relacji, a do tego jestem uważna na drugiego człowieka. Pomyślałam zatem, że na tym zbuduję formę naszej korespondencji.

Jak to brzmi dla Ciebie?

Strach i obawa przed oceną skutecznie mnie zablokowały i powstrzymały przed dalszymi próbami. Chciałam być jak zupa pomidorowa – niech mnie wszyscy lubią!

Chcę, żeby ten newsletter był wartościowy dla wszystkich! Dziś dojrzałam do tego, że nie chce pisać dla wszystkich. Chce, żeby nasz newsletter był wartością dla Ciebie i abyśmy zbudowały/li wzajemną relację.

Po trzecie: brak informacji zwrotnej i tej wymiennej korespondencji też spowodował, że straciłam wiarę w sens pisania. Chciałam wzajemności. Nadal chce 🙂 dlatego zachęcam Cię do tego, abyś znalazł/a czas, przestrzeń i chęci do tego byśmy lepiej się poznały/poznali 🙂

Wracam dziś do Ciebie z odwagą, zaufaniem i wiarą w to, że najlepsze dopiero przed nami. Wierzę, że nasze „listy” pisane z serca będą wartością samą w sobie. Chce, żeby było zabawnie, czasem poważnie, wzruszająco, ale przed wszystkim normalnie i po ludzku 🙂

Czego możesz się spodziewać?

Najpiękniejsze jest to, że sama jeszcze do końca nie wiem. Pójdziemy trochę intuicyjnie i zobaczymy co nam to przyniesie. Na pewno chciałabym w swoich listach pisać do Ciebie o emocjach, relacjach, codzienności i życiowych wyzwaniach. Jedno mogę Ci obiecać.

Na pewno będę testowała, sprawdzała i rozwijała swoje umiejętności ucząc się od najlepszych. Pozostanę przy tym sobą. Będę autentyczna i wszystko co wypracujemy sobie tutaj wspólnie, będzie w zgodzie z naszymi wartościami.

Na zakończenie wstępu (liczę, że tym razem moja siostra przeczytała go w całości:P) mam do Ciebie małą prośbę. Jeśli znasz kogoś, kto czuje się samotny, myśli że zmaga się z czymś czego nie rozumie lub nie potrafi sobie z tym poradzić lub po prostu potrzebuje przyjaciółki to zaproś ją/jego do czytania naszego newslettera:

LINK DO ZAPISU NA NEWSLETTER

Proszę Cię także o wypełnienie ankiety, bo może moja wizja prowadzenia newslettera znacząco różni się od tego, czego Ty potrzebujesz. Dzięki wypełnionej ankiecie będę wiedziała więcej!

ANKIETA

Aaaa prawie zapomniałam! Pamiętaj!

Nie musisz czytać całości. Możesz wybierać elementy które są dla Ciebie interesujące lub po prostu ciekawe.

A co czeka na Ciebie dziś:

 1. 7 życiowych prawd.
 2. Cytat tygodnia.
 3. Pytanie na które warto sobie odpowiedzieć.
 4. Polecenia od #GROMEKTEAM.
 5. Kalendarz szkoleń.
 6. Kierunek-wdzięczność.

7 ŻYCIOWYCH PRAWD:

 1. NIE MYŚL ZA DUŻO NIE MUSISZ ZNAĆ WSZYSTKICH ODPOWIEDZI. PRZYJDĄ KIEDY NAJMNIEJ SIĘ ICH SPODZIEWASZ.

Często pragniemy poznać wszystkie odpowiedzi na już, dosłownie w tej chwili i frustrujemy się kiedy ich nie otrzymujemy. Denerwujemy się na samych siebie w momentach w których nie jesteśmy w stanie zdefiniować czego chcemy. Nie dajemy sobie chwili na zastanowienie.Daj sobie czas. Oddychaj i zaufaj sobie. Nie musisz znać wszystkich odpowiedzi w tym konkretnym momencie. Przyjdą kiedy będziesz gotowa/gotowy. Jedne wcześniej, inne później.

 1. NIE PORÓWNUJ SIĘ Z INNYMI.

Jakie to u nas częste prawda? Lubimy porównywać się do innych. Zwłaszcza do tych którzy naszym zdaniem mają „lepiej”. Wyglądają lepiej, zarabiają więcej, mają lepszą pracę, piękniejszy dom czy samochód. To najszybsza metoda do frustracji. Nie porównuj się z innymi ponieważ nie wiesz jak wyglądała ich droga do miejsca w którym są. Skup się na sobie i na tym co dla Ciebie ważne.

 1. UŚMIECHAJ SIĘ – NIE MASZ WSZYSTKICH PROBLEMÓW DZISIEJSZEGO ŚWIATA.

Wszyscy wiemy, że szczery uśmiech potrafi przełamać pierwsze lody :). Codziennie znajdź powody do uśmiechu. To mogą być naprawdę małe rzeczy. Możesz uśmiechnąć się do siebie zaraz po przebudzeniu, albo patrząc w lustro. Możesz zaryzykować i uśmiechnąć się do kogoś nieznajomego na ulicy, albo zadzwonić do przyjaciółki i uśmiechać się do niej. Po prostu sprawdzaj i szukaj okazji do uśmiechu 🙂

 1. TWOJE ŻYCIE TO TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Wiem, że łatwiej czekać na odpowiedni moment, wielką szansę albo osobę która nam pomoże ale takie wydarzenia mogą nie mieć miejsca. Prawda jest taka, że nikt nie przeżyje życia za Ciebie i nikt poza Tobą nie ma na nie wpływu. Kreuj swoje życie świadomie. Weź odpowiedzialność za swoje wybory i decyzje.

 1. POGÓDŹ SIĘ ZE SWOJĄ PRZESZŁOŚCIĄ DAJĄC SZANSĘ TERAŹNIEJSZOŚCI.

Czasami łatwiej nam żyć w przeszłości rozpamiętując wydarzenia które miały miejsce, ale przez to nie dajesz sobie szansy na bycie tu i teraz. A to właśnie w tym momencie dzieje się najwięcej. Czasu nie cofniemy, ale możemy uwolnić się od poczucia winy i pogodzić z przeszłością, pomyśleć o niej jak o czasie który nas ukształtował i sprawił, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Powinniśmy być za to wdzięczni. Żyj tu i teraz. Żyj naprawdę. Teraz jest Twój czas.

 1. CZAS POTRAFI ULECZYĆ PRAWIE WSZYSTKO WIĘC DAJ GO SOBIE.

Na pewno słyszałaś/eś, że czas leczy rany. Z upływem czasu ból staje się mniejszy, emocje opadają a codzienność wraca do normy. Jedno jest pewne, nie zatrzymamy go, ale możemy go sobie dać. Możesz potrzebować czasu aby pogodzić się ze stratą, rozwinąć się, coś przepracować, o czymś zapomnieć lub kogoś pokochać. Daj sobie czas. Nie pośpieszaj się, weź go tyle ile potrzebujesz!

 1. NIE MA ZNACZENIA CO INNI MYŚLĄ O TOBIE. WAŻNE JEST CO TY MYŚLISZ NA SWÓJ TEMAT.

Oczywiście możemy mówić, że zdanie innych nie jest dla nas ważne, ale tak naprawdę są w naszym życiu osoby z których zdaniem i opinią po prostu się liczymy. Na szczęście do tych osób zaliczamy naszych najbliższych: rodzinę i przyjaciół. Cała reszta nie jest tak bardzo istotna. Natomiast przede wszystkim znaczenie powinno mieć dla nas co sami myślimy na swój temat. Myśl o sobie dobrze!

CYTAT TYGODNIA:

PYTANIE NA KTÓRE WARTO SOBIE ODPOWIEDZIEĆ:

KIM TAK NAPRAWDĘ JESTEM?

POLECENIA OD #GROMEKTEAM

Nie samym rozwojem osobisty człowiek żyje dlatego czasem warto przeczytać coś po prostu dla rozrywki, zabawy lub oderwania się od codzienności.

Dziś polecamy książki lekki thriller B.A. Paris, „Za zamkniętymi drzwiami” który być może nie jest napisany w wybitny literacki sposób i zapewne niczym nie wyróżnia się od innych pozycji w swojej kategorii. Ale? Już od samego początku wciąga czytelnika i sprawia, że chce on dokończyć lekturę. To jedna z tych książek którą po prostu musisz dokończyć. Autorka przedstawia nam obraz idealnego, perfekcyjnego małżeństwa Grace i Jacka. Przynajmniej tak postrzegani są przez swoich sąsiadów i osoby które ich znają. Czy w tym małżeństwie jednak wszystko układa się tak jak powinno czy to tylko wyimaginowany obraz stworzony na potrzeby opinii publicznej? Co ukrywają przed innymi? Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne?Zapraszamy do lekkiej lektury na nudne wieczory:)

Link do książki: tutaj

KIERUNEK WDZIĘCZNOŚĆ:

Zastanawiasz się czasem za co możesz być wdzięczny. Skupiasz się na tych małych rzeczach dzięki którym świat jest piękniejszy? Dziś zdecydowanie jestem wdzięczna za niedzielną poranną kawę wypitą razem z moim mężem w pięknych okolicznościach natury. Siedzieliśmy na ławce i delektowaliśmy się moim ulubionym napojem, słońce cudownie ogrzewało nasze twarze a ptaki śpiewały głośno. Śmialiśmy się i żartowaliśmy. Uwielbiam takie chwile:)

A za co Ty jesteś dziś wdzięczna/ wdzięczny?

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close