Blog thumbnail

Najważniejsze postanowienie na Nowy Rok

<strong>Najważniejsze postanowienie na Nowy Rok</strong>

Blog thumbnail

Wersję audio znajdziesz na dole strony.

Cześć,

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o podsumowaniach i planach na Nowy Rok. Dziś chcielibyśmy kontynuować ten wątek. Powiedziałem, że moje dwa obszary działania na których chcę się skupić to: zdrowie oraz biznes. W związku z infekcją (myślę, że spowodowaną przemęczeniem ?), skupię się na drugim temacie.

O czym przeczytasz jeszcze w dzisiejszej wiadomości?

  1. Co w trawie piszczy?
  2. Zdrowie, zadbaj o jelita!
  3. Technologia: Jeśli nie używasz tej aplikacji to czas zacząć w 2023 roku.
  4. Biznes, omnibus – nie zapomnij o zmianach.
  5. Książka polecana przez #GROMEKTEAM
  6. Pytanie do Ciebie.
  7. Cytat tygodnia.

Na samym początku chciałem zaznaczyć, że naprawdę dobrze rozpocząłem ten rok. Dużo działań biznesowych już za mną. Każdy tydzień przynosi mi nowe współprace oraz zmiany w “backofficie”. Jedne zadania znikają, ale na ich miejsce szybko wskakują nowe! Śmiało mogę powiedzieć, że to niekończący się noworoczny festiwal pracy. Szczerze? Lubię to i mimo zmęczenia, cały czas idę do przodu. Naprawdę mnie to cieszy!

Aktualnie działam z Kasią Krzywicką w obrębie przygotowania nowych regulaminów oraz poprawek pod kątem nowych rozporządzeń, które weszły w życie. Ponadto, w związku z uruchomieniem szkoleń, trzeba pewne procedury zorganizować w taki sposób, aby to się w ogóle odbyło. Dojrzałem do podjęcia decyzji, że nie każde szkolenie musi się odbyć. Jeśli dziś zapiszą się dwie osoby, to niestety szkolenie się nie odbędzie. Nie mam już przestrzeni czasowej na to, żeby organizować warsztat dla mniejszej liczby osób niż sobie założyłem.

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego ludzie czekają do ostatniego dnia z zakupem? Kiedy chcesz coś zrobić to po prostu to zaplanuj i przestań ze sobą dyskutować. Kiedy masz plan, wykonałaś/eś pracę (np. zakup szkolenia) to teraz masz motywację i pewność, że będziesz robić wszystko, żeby pojawić się w określonym miejscu o określonym czasie. W przeciwnym razie będziesz szukać wymówek, prokrastynować i zwlekać. Pytanie tylko po co? To zwykła strata czasu. Ja swój czas szanuję i Tobie mogę poradzić dokładnie to samo! Zobaczysz jak wiele się zmieni, kiedy będziesz robić to co mówisz, że będziesz robić.

W najbliższych tygodniach będę również pracował nad swoją stroną, tekstami, dostosowaniem sklepu oraz sprzedażą. Dużo się dzieje i naprawdę widzę jak bardzo pomagają mi w tym ludzie, którym pewne rzeczy można zdelegować. To dla mnie duże ułatwienie i jestem za to wdzięczny!

Przede mną jeszcze wyjazd, dziś o godzinie 13:00 ruszam na ServiceNow Sales Kick-off do Las Vegas. 15h lotu…a droga powrotna zajmie mi 23h… Nie przepadam za tak długimi trasami, ale jest jedne plus. 9h w samolocie bez rozpraszaczy, gdzie można się skupić na pracy, czytaniu i pisaniu. To zdecydowanie duży plus i mam w planie dobrze go wykorzystać! Mam już nawet przygotowaną listę rzeczy do zrobienia i pytań na które chciałbym sobie odpowiedzieć ? A Ty co robisz w podróży samolotem/pociągiem? Jeśli chcesz wiedzieć co u mnie to na moim instagramie znajdziesz relacje z pobytu w Vegas! Moj instagram

Zdrowie!

Zadbaj o jelita to hasło, które mi będzie przyświecać w tym roku. Wiesz, że 80% Twojej odporności znajduje się właśnie w jelitach? Ponadto, jelita są bezpośrednio połączone z mózgiem, co samo w sobie jest niesamowite! To co zdecydowanie mogę polecić, żeby przyjemnie zgłębić temat to dokument na Netflix.

Tytuł: “Człowiek od środka” odcinek “Energia z pożywienia”

Ludzki organizm jest niesamowity i naprawdę, jeśli myślisz, że czegoś nie możesz, to jesteś w błędzie. Gorąco polecam!Natomiast samo hasło ostatnio poruszyło mnie jeszcze mocniej po obejrzeniu podcastu z dr Timem Spectorem. Ten człowiek ma bardzo ciekawy punkt widzenia i ja zacząłem go mocniej obserwować. Napisał kilka książek, które mam zamiar przeczytać, ale już teraz chce się podzielić z Tobą tym odkryciem:

Może akurat weźmiesz dla siebie coś z tego co usłyszysz. To też nie jest tak, że od teraz będę na ślepo zgadzał się z jego założeniami, ale lubię praktyków i na pewno będę obserwował i sprawdzał siebie. Spector mówi, że suplementy diety to tylko bańka firm farmaceutycznych. W dużej mierze się z nim zgadzam, chociaż np. pijąc aloes i stosując pewne suplementy czuję znaczną poprawę w kilku obszarach życia. Jeśli coś mi służy, to robię to.

Uprzedzając pytanie – tak piję aloes z firmy Forever Living Products i będę budował strukturę w MLM. Jeśli chcesz dołączyć do mojego zespołu lub dowiedzieć się więcej to napisz na forever@panproduktywny.pl

Technologia

Jaka jest jedna aplikacja, która może zmienić wszystko w Twoim życiu, jeśli dziś jej nie używasz? Kalendarz!

Yyyy Kuba, co Ty gadasz? Naprawdę?

Naprawdę. Bez wątpienia, jeśli dziś nie korzystasz z kalendarza, to czas to zmienić. Od dawna polecam korzystać z narzędzi cyfrowych (choć jeśli nie robisz nic, to papierowy roczny na ścianie będzie lepszy niż brak kalendarza w ogóle) Wiesz już na tym etapie, że uwielbiam metodę małych kroków i to może być Twój mały krok. W dobie setek aplikacji do budowania checklist, zarządzania projektami, robienia list To Do kalendarz jest zarówno najprostszą jak i najefektywniejszą z nich.

Wdrożenie kalendarza w życie prywatne i biznesowe to ogromne ułatwienie. Od teraz wiesz, co masz w planie, przestajesz zapominać, spóźniać się i wiesz kiedy możesz zaplanować coś wyjątkowego. Do tego wiesz jak wygląda Twój dzień, tydzień, miesiąc, możesz dokładnie zobaczyć kiedy i co będziesz robić. Doskonałe narzędzie prawda?

Dla osób, które nie wiedzą jak zacząć, jaki kalendarz wybrać i jak się za to zabrać, przygotowują właśnie prosty kurs online, który pozwoli zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, po co go używać i jak wykorzystać jego potencjał w pełni, żeby osiągnąć maksimum efektu przy małym zaangażowaniu zasobów (np. czasu).

Biznes! Omnibus, ale o co chodzi?

Ciekawostka: słowo OMNIBUS oznacza z łaciny ‘dla wszystkich’, wyrazu tego zaczęto używać również na określenie łazienki ogólnej, przeznaczonej dla wielu osób (do dziś znajdziemy takie w starych kamienicach), a także – nieco ironicznie – w odniesieniu do kogoś, kto zna się na wszystkim, ale niekoniecznie dobrze.

A czym jest omnibus w 2023 i dlaczego jest ważny?
6 grudnia 2022 r. Prezydent podpisał uchwaloną w dniu 1 grudnia 2022 r. ustawę o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw, która implementuje do polskiego prawa dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/2161 (tzw. dyrektywę Omnibus). Ustawa weszła w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Z tym momentem przedsiębiorców zaczęły obowiązywać szereg nowych obowiązków związanych z prowadzeniem przez nich działalności gospodarczej, mających na celu unowocześnienie i poprawę egzekwowania praw konsumentów, jak również zwiększenie transparentności rynku e-commerce. (źródło: tutaj)

A czemu ja o tym piszę do Ciebie w newsletterze? Otóż, wiem, że wiele osób, które są zapisane na listę to przedsiębiorcy. Wiem też, że nie każdy zawsze jest na bieżąco, a to akurat ważny wątek. Po drugie, temat nie jest trywialny. Ja sam wziąłem się za “prawny” aspekt mojego biznesu dość późno i dziś widzę jak wiele miałem dziur. Braki w regulaminach, kwestie RODO, a teraz jeszcze omnibus. Miałem kiedyś wykupione zbiorczo pakiety dokumentów na stronę, ale przepisy szybko się zmieniają i po prostu przestałem nadążać. Do tego te kwestie to moja pięta achillesowa i samo zabranie się za czytanie draftów umów zajęło mi kilka dni… Może to z tego ta moja choroba? ? Kto to wie ?.

Polecam zapoznać się z tematem. Ja akurat współpracuję ze wspomnianą już wcześniej Kasią Krzywicką i jej kancelarią, ponieważ pierwszy raz chce, żeby wszystko było tak jak powinno. Mogę z czystym sercem polecić współpracę i nie, nie jest to lokowanie produktu. Natomiast lubię dzielić się tym co dobre i przestrzegać przed tym co warto omijać szerokim łukiem.

Książka – polecana przez #gromekteam

? Książka polecana przez #gromekteam To książka którą polecaliśmy już końcem 2022 roku i wielu z Was ją zakupiło? Dziś chcemy ponownie zwrócić Waszą uwagę na pozycję Aleksandry Reinwarth “Deadline. Przeżyj ten rok jakby miał być Twoim ostatnim”

? Chcesz wreszcie odkryć co jest w życiu naprawdę ważne?

? Chcesz w końcu zrealizować swoje prawdziwe marzenia?

?Chcesz przestać martwić się bzdurami i być szczęśliwą/szczęśliwym?

Autorka mówi abyś zacząć żyć tak, jakby to był ostatni rok Twojego życia! Robić wszystko na co do tej pory nie starczało Ci czasu ani odwagi! Dbać o relacje z bliskimi. Spełniać swoje marzenia. Wybaczać. Mówić otwarcie o swoich uczuciach.

Nie wiemy jak dziś wygląda Twoje życie. Czy jesteś szczęśliwa/y? Czy jesteś w miejscu w którym chcesz być? Wiemy natomiast, że to Ty podejmujesz decyzje które nadają kształt Twojemu życiu. Zadaj sobie pytanie czy Twoje życie jest przeciętne, bezpieczne? Czy to życie o jakim marzysz?

Dlaczego warto przeczytać tą książkę?

Lektura tej książki kieruje naszą uwagę na to co naprawdę ma w życiu znaczenie. Gdy uświadomisz sobie, że Twój czas na ziemi jest mocno ograniczony możesz skupić się na tym co dla Ciebie naprawdę ważne. Każdego dnia zmagasz się z wewnętrznymi lękami i obawami, które mocno wpływają na to jak się komunikujesz i jakie decyzje podejmujesz. A gdyby tak zrzucić te maski, zwolnić hamulce i zacząć kierować się sercem? Gdybyś za rok miał/a umrzeć to jakie znaczenie ma to co ktoś o Tobie pomyśli? Bardziej będziesz żałował/a tego co powiedziałaś/eś czy tych wszystkich niewypowiedzianych słów?

Link do zakupu książki: taniaksiazka.pl

? UWAGA ?

Oczywiście nie polecaliśmy tej książki ponownie bez powodu! #GROMEKTEAM rusza z bezpłatnym rocznym wyzwaniem inspirowanym książką Deadline!!!

Przeżyjemy ten rok razem jakby miał być naszym ostatnim i wyciśniemy z niego jak najwięcej 😛 (Jakub Gromek jest dobry w wyciskaniu soku ze swoich jabłek? więc przekonamy się jak pójdzie mu w tym roku)

Dlatego zachęcamy Cię do zakupu książki już teraz, abyś miał/a czas na zapoznanie się z jej treścią i przygotowanie do wyzwania: Deadline by GromekTeam❣️

Szczegóły wkrótce!

Magdalena

Pytanie do Ciebie:

Jakie jest Twoje najważniejsze postanowienie na Nowy Rok?

Jaki jeden obszar chcesz poprawić? Co musi się wydarzyć abyś mogła/mógł powiedzieć, że to był udany rok? Odpowiedź możesz zostawić tylko dla siebie, ale możesz też podzielić się nią z nami – być może będzie to wątek, który wykorzystamy w kolejnych newsletterach lub innych materiałach? Polecamy się!

Kończąc na dziś sam dostrzegłem jak dużo się u nas dzieje. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko idzie zgodnie z planem, bo wchodzimy w tydzień, kiedy 80% ludzi odpuszcza swoje noworoczne postanowienia, więc życzę Ci, aby to nie było o Tobie!

A na dobry tydzień taki oto cytat:
Co nie jest pożyteczne dla roju i dla pszczoły nie jest pożyteczne
— Marek Aureliusz
Zastanów się nad tym!

Dobrego tygodnia!

Audio

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close