Blog thumbnail

Deadline, czyli ile czasu nam zostało?

Deadline, czyli ile czasu nam zostało?

Blog thumbnail

Minęło naprawdę dużo czasu od ostatniego maila jakiego do Was wysłaliśmy. To tylko pokazało nam jak szybko mija czas. Dziś właśnie o upływającym czasie warto napisać parę słów.

XXI wiek to czas życia w nieustannym pędzie. Codziennie staramy robić się jak najwięcej, osiągać jak najlepsze wyniki, wykorzystywać każdą chwilę maksymalnie a do tego jeszcze w tym wszystkim nie zapominać o sobie i najbliższych. Podstawową motywacją do tego wszystkiego jest silna potrzeba rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji, bo dziś doskonale zdajemy sobie sprawę, że bez tego zostaniemy w tyle. Świat na nas nie poczeka…
Niby wszyscy wiemy, że nasz czas na ziemi jest określony. To jedyna sprawiedliwość na świecie, bo doba każdego z nas ma dokładnie 24 godziny. Tu status społeczny, kontakty, pieniądze nie mają znaczenia. Nie wiemy kiedy dokładnie co się wydarzy ale wiemy, że na pewno każdy z nas umrze. Często unikamy tego tematu i staramy się o tym nie myśleć. To jednak wcale nie przeszkadza nam odkładać swojego życia na później. Prawda?


Często podczas rozmów słyszę: 
„Jak dostanę wymarzoną pracę będę szczęśliwa…”„Kiedy spotkam odpowiedniego mężczyznę wszystko zmieni się na lepsze…”„Marzę o awansie bo dzięki niemu poczuje się ważniejsza…”„Gdy zacznę lepiej zarabiać zadbam o siebie…”


Dziś przychodzę do Ciebie z pytaniem:
Jak długo zamierzasz jeszcze odkładać swoje życie na później?


Jestem w trakcie czytania książki, którą poleciła mi moja ukochana siostra. Milena to najpiękniejszy człowiek jakiego znam. Moja siostra jest chodzącą miłością. Gdy skończyła czytać tą książkę zadzwoniła do mnie i powiedziała:

  • Siostra, musisz ją przeczytać! To może zmienić Twoje życie…

Wiecie jak to jest! Kiedy Twoja siostra mówi Ci, że musisz coś przeczytać to bez pytania po prostu to robisz. Zresztą to osoba która zna mnie tak dobrze, że dokładnie wie czego w danym momencie potrzebuje. Tym razem również się nie pomyliła.
Zamówiłam zatem od razu dwa egzemplarze. Drugą książkę ofiarowałam bliskiej mi osobie która moim zdaniem również potrzebowała zmiany swojej własnej perspektywy.
Ćwiczenie zaproponowane w książce może wydawać się kontrowersyjne. Co ja mówię! Ono naprawdę jest kontrowersyjne!!!


Autorka pyta Cię czy chcesz:

  • Odkryć co jest dla Ciebie w życiu naprawdę ważne?
  • Zrealizować swoje marzenia?
  • Przestać martwić się bzdurami i być szczęśliwą/szczęśliwym.

Dobra, wiem. Te pytanie nie wydają się jakieś specjalnie odkrywcze. Na pewno sam/a sobie je sobie zadawałaś/eś ale co w przypadku kiedy…Alexandra Reinwarth znalazła sposób aby odszukać w sobie prawdziwe odpowiedzi na te pytania. 

WYZNACZ DATĘ SWOJEJ ŚMIERCI – ZA ROK…
Brzmi przerażająco? Taki jest cel tego ćwiczenia. To najprostszy sposób na ustalenie życiowych priorytetów. Chce żebyśmy się w tym miejscu dobrze zrozumieli. Nie mówię o tym, że masz rzucać wszystko: przestać chodzić do pracy, wziąć ogromny kredyt lub sprzedać dom i wyruszyć w podróż dookoła świata tylko po to by spełnić marzenie o podróżowaniu.

Bardziej chodzi o to aby wreszcie nie odkładać życia na później i zacząć żyć jakby to był ostatni rok Twojego życia. Abyś robił/a wszystko to na co do tej pory brakowało Ci czasu albo odwagi. Dbaj o relację z bliskimi. Spełniaj swoje marzenia i realizuj cele. Wybaczaj! I przede wszystkim mów otwarcie o swoich uczuciach!

Jak często przed wypowiedzeniem pewnych słów powstrzymuje Cię strach lub wstyd?
Wiesz jaki jest międzynarodowy symbol takiej osoby? To człowiek który pisze wiadomość a później ją usuwa. Bo być może powstrzymuje go strach, wstyd albo duma. Jak często boimy się powiedzieć prawdy albo głośno opowiedzieć o swoich emocjach? A gdybyś nie miał czasu na zamartwianie się z powodu utraconej miłości, zmarnowanej okazji albo niewykorzystanej szansy? A co jeśli druga osoba czuje to samo? Gdybyś nagle zrozumiał, że zyskałaś/eś a nie straciłaś/eś.

Pamiętaj:
Masz tylko dwa życia.
Drugie zaczyna się w chwili, gdy odkrywasz, że masz tylko jedno.

Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała tego ćwiczenia Jakubowi…Jesteś ciekawa jak wyglądają nasze przemyślenia w tym temacie?

Dziś na zakończenie chce napisać: dziękuję, że jesteś z nami! To naprawdę wiele dla nas znaczy 🙂 Bez Was to wszystko nie miałoby sensu!

Koniecznie poczekaj na następnego maila 🙂
Życzę Ci pięknego dnia,
Magdalena
#GROMEKTEAM

A Ty jakie masz przemyślenia? Napisz do nas!

Link do książki: Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być Twoim ostatnim.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close