Blog thumbnail

Chyba nie nadążam… 

Chyba nie nadążam… 

Blog thumbnail

Boom!

Kolejny tydzień z bicza strzelił, a następny będzie na jeszcze wyższych obrotach! ????????????

Dziś, w związku z tym, że jestem wyjechany, Newsletter będzie tylko krótkim podsumowanie. Są rzeczy, które chciałbym jednak przekazać. 

Poza wskazówkami, to ten tydzień zleciał mi na w zasadzie 3 rzeczach:

1️⃣ Absolutnie najważniejszy: podcast!???? Znajdziesz już 3 odcinki, a kolejny zawita w czwartek o 6.45. Jeśli jeszcze nie słuchałaś/eś to jest to moment: 

Spotify

Apple Podcast

Speaker

Pocket Cast

Google

W piątek nagrałem też rozmowę z gościem, która pojawi się w przyszłym tygodniu, myślę, że we wtorek. Swoją drogą — możesz dać mi znać, kiedy wrzucać odcinki z gośćmi.

2️⃣ Druga rzecz to program Mój Przełomowy Rok — tu przygotowania do technicznego odpalenia wersji solo są już na ukończeniu. Zostaje jeszcze temat kampanii, marketingu itp., więc mam nadzieje, że do końca czerwca będę gotowy.

3️⃣ Ostatnia rzecz to ServiceNow. Wiele się dzieje w obszarze pracy z dużymi firmami. To niesamowite, ale polskie firmy (i nie tylko) dziś dopiero zaczynają dostrzegać potrzeby zmian. Opór przed nimi dalej jest ogromy, szczególnie na poziomie ludzi, ale jestem przekonany, że praca u podstaw zmieni nieco sytuacje. 

Moje działania z klientami to praca nie tylko sprzedażowa, ale też trochę pokazanie kierunków, możliwości i znalezienie w tym wartości dla nich. 

Jak składam to wszystko w całość, to powiem tylko, mam zajebiste życie! Jaram się tym, że mogę się tym dzielić i pomagać innym w budowaniu takiego właśnie modelu. Przede mną jeszcze sporo pracy, ale wiem jedno — nie zamierzam się poddać, tylko dalej robić swoje! 

A teraz wskazówki:

Rozwojowa wskazówka

Żeby być szczęśliwym, trzeba przebaczyć, przede wszystkim sobie. Wszystko to, co się wydarzyło w naszym życiu i z czego nie jesteśmy do końca zadowoleni, jest po prostu przeszłością i elementem, który jest w tej chwili już za Tobą.

Jeśli jesteś w stanie, to nie katuj się niepotrzebnie, nie użalaj.

Przebacz sobie, odetnij grubą kreską to, co już się wydarzyło, to z czym się mierzysz. Niezależnie od tego, czy to Ty zrobiłeś coś, czy ktoś wyrządził Ci jakąś krzywdę. Jeśli się od tego nie uwolnisz, to Twoje demony przeszłości będą Cię dalej ścigać, nie pozwalając na bycie tu i teraz.

Wybaczanie jest trudne, ale jeśli nie nauczymy się wybaczać samym sobie, to nie nauczymy się wybaczać też innym, a to wszystko będzie powodowało trud w znalezieniu szczęścia, bo zawsze będziemy postrzegać życie jako pewien rodzaj krzywdy, bo ktoś nam coś zrobił lub nie zachował się w oczekiwany sposób.

Jest to tylko nasza interpretacja, ponieważ często intencja jest dobra, a to my ją niefortunnie przekładamy na nasz język, dodatkowo często chowając urazę w sobie. Nie potrafimy odpuścić, a przecież przebaczenie to także odpuszczenie.

Jeśli nauczysz się odpuszczać, to w życiu będzie Ci dużo łatwiej, przyjemniej i myślę, że odnajdziesz szczęście w tym, co Cię otacza.

Produktywna wskazówka

6️⃣ Ucz się czegoś nowego każdego dnia.

Zaplanuj w swoim dniu moment, w którym będziesz mógł rozwijać swoje kompetencje. Bez względu na to, czy będzie to umiejętność twarda, miękka czy też nauka języka – po prostu wydziel na nią czas.

Napisałem kiedyś post o tym, że jeśli poświęcisz 1% każdego dnia na rozwój jakiejś umiejętności, to uzyskasz poprawę na poziomie 365% rocznie!

Poświęcając godzinę dziennie rano lub wieczorem, możesz nauczyć się języka na poziomie komunikatywnym, możesz nauczyć się szyć, składać origami, rysować czy cokolwiek sobie zaplanujesz. Możesz czytać książki, słuchać podcastów, chodzić na szkolenia bądź meetupy z dziedziny, w której się rozwijasz. Masz YouTube, TED, miliony kursów online, jeśli z tego nie korzystasz, to pamiętaj, że to tylko Twoje wymówki.

Ogrom wiedzy jest dostępny za darmo, obserwuj mentorów i autorytety. Oni również oferują mnóstwo wartości. Jedyne, co musisz zrobić, to wdrażać to, co się dzieje.

Podobnie jest z tymi sześcioma sposobami – możesz je tylko przeczytać i szybko zapomnieć. Albo możesz zacząć je stosować. Wybór należy do Ciebie!

Treści, które publikuję, często powstają w czasie, kiedy czekam na kogoś albo na coś. Ten artykuł napisałem, kiedy moje dziecko zasnęło w samochodzie i nie chciałem go budzić zbyt szybko. Mogłem przeglądać LinkedIn, Instagram czy scrollować Facebooka. Zamiast tego wybrałem pisanie i rozwój! Ty też możesz, wystarczy (tylko lub aż tyle) przestać powtarzać wymówki i wziąć się do roboty!

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas zacząć świadomie budować swoje życie! Jestem tutaj, aby pomóc Ci zaplanować kroki i towarzyszyć Ci w tej drodze.

Address

Postępu 19 lokal 110,

02-676 Warszawa

 

©2023 Jakub Gromek | Pan Produktywny

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close