Blog thumbnail

Sprawdź newsletter w nowej odsłonie!

Sprawdź newsletter w nowej odsłonie!

Blog thumbnail

Cześć,

Jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości – zamiast pisać długie materiały odnośnie tego, co się wydarzyło, podsumowania, które niekoniecznie będą wartościowe, skupię się na ważnych lekcjach, które wyciągam. Jeśli chcesz poczytać co się wydarzyło w tym tygodniu, zapraszam na bloga: https://www.jakubgromek.pl/podsumowanie-tygodnia-28/

Rozwój osobisty

 • Nie czekaj na idealne warunki

To jest lekcja, która wprost odnosi się do sytuacji z nagraniami i odwlekaniem. Jeśli chcesz coś zrobić i masz ku temu szanse, po prostu to zrób. Nie czekaj, bo będziesz odwlekać całymi tygodniami, a najpewniej to, co zrobisz, będzie naprawdę dobre!

 • Rób to, co Ci sprawia radość, dzięki temu będziesz mieć energię na te mniej ulubione rzeczy

W momencie, kiedy ładujesz swoje baterie przy swoim hobby, pasji czy jakieś ulubionej czynności, to robisz to szybciej. A kiedy tak się naładujesz dobrymi endorfinami związanymi z ważnymi sprawami w Twoim życiu, będziesz jej mieć więcej na te, które średnio lubisz. One spalają szybciej i czasem nawet na samą myśl. Wiesz o co chodzi, prawda? 🙂

 •  Szanse warto wykorzystać

Są takie momenty w życiu, kiedy przychodzi ktoś i oferuje Ci coś, na co być może czekałaś/eś, ale masz w sobie strach, że nie podołasz. To jest moment, kiedy przyjmujesz zlecenie/zadanie/ofertę. Każdy człowiek się adaptuje, uczy i wyciąga wnioski. Patrząc na swoje życie, przecież ono się nigdy nie skończyło (skoro to czytasz), więc nie było sytuacji bez wyjścia. Wszystko, co do tej pory się wydarzyło było do przejścia. Ty to przeszłaś/przeszedłeś. Pamiętaj o tym!

Technologia

W ramach newslettera chce mieć taki jeden blok, gdzie mogę podzielić się z Tobą kawałkiem technologii, która być może będzie dla Ciebie przydatna, zmieni coś na plus. Lubię technologię, dlatego chce się nią dzielić. Dziś wątek portfela i potrzeby noszenia go.

Technologia w Polsce od niedawna w 100% pozwala zastąpić fizyczny portfel. Nie będziemy dyskutować, czy to dobrze, czy źle, po prostu tak jest. Oto 3 aplikacje, które warto mieć zainstalowane, skonfigurowane w telefonie, na wszelki wypadek!

 1. Stocard — apka, która pozwala przechowywać wszystkie karty lojalnościowe. Dość z wypchanym portfelem, wszystko w jednej apce, dostępne zawsze, kiedy tego potrzebujesz.
 2. Apple/Google Pay — karta w telefonie, podpięta z możliwością płacenia w sklepie, to jeden z wygodniejszych wynalazków dostępnych w telefonie! Nie musisz używać, ale pamiętaj, że czasami jak zapomnisz karty, coś z nią nie zadziała, to zawsze możesz wyjąć telefon i nim zapłacić.
 3. mObywatel — to ostatni, ale dziś najważniejszy puzzel w tej układance. Od 14 lipca 2023 roku działa apka w wersji 2.0 i jest ona uznawana na równi z dowodem plastikowym w urzędach, bankach, pocztach. Od teraz bezpiecznie możesz legitymować się tą aplikacją. Masz w niej dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, dowody rejestracyjne pojazdów, informacje o punktach karnych, kartę dużej rodziny oraz inne lokalne karty rządowe.

Od dziś, jak nie weźmiesz telefonu, to masz dostęp właściwie do wszystkiego (poza gotówką), co było w portfelu! Nie dziękuj, używaj 🙂

Wellbeing

Dziś nieco o odpoczynku, a mianowicie o śnie. Nie będę mówił o tym, jak jest ważny, ale wrzucę Ci mały tip, które pomoże Ci zadbać o lepszy sen.

Okulary blokujące niebieskie światło. W tym przypadku konkretnie Eyeshield — okulary polskiej produkcji, działają i naprawdę robią robotę. Wiele osób, się śmieje, że mają czerwone szkła, ale… zakładam je w zaciszu domowym, jeśli już oglądam coś na urządzeniach (TV, telefon, laptop) to wolę śmiesznie wyglądać i dobrze spać niż się męczyć.

Dostępne są też wersje na dzień, które blokują 40% światła, przez co poprawia się nasza koncentracja i skupienie, a w długiej perspektywie również sen! Polecam.

Z tym linkiem masz 5% rabatu (link afiliacyjny). Możesz też użyć kodu: panproduktywny

Oto kilka wartości z ich używania (ja mam model Kevlar NightShield):

Blokują 100% światła niebieskiego i większość zielonego, co stanowi je najskuteczniejszą ochroną na rynku. Zakładamy je tylko na 3-4h przed snem. Efekty, jakie możesz uzyskać, dzięki używaniu okularów:

 • znaczna poprawa jakości snu,
 • znaczna poprawa regeneracji,
 • przestaniesz budzić się w nocy,
 • zyskasz więcej energii w ciągu dnia,
 • wyraźne zmniejszysz zmęczenie i suchość oczu.

Na koniec pytanie do Ciebie — jak podoba Ci się taka forma? Koniecznie daj mi znać, odpisując na tego maila! Będę bardzo wdzięczny!

PS. Jest nowy odcinek podcastu: 

#007 Sześć pożeraczy czasu – na co zwracać uwagę? Posłuchaj go w Spotify

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close