Blog thumbnail

Gdzie Jakub zostawił swoje serce?

Gdzie Jakub zostawił swoje serce?

Blog thumbnail

Dzień dobry! 

W ostatnim mailu napisałam, że dziś opowiemy jakie zmiany w nas zaszły, ale w myśl zasady, że jedyną pewną jest zmiana postanowiłam zmienić treść dzisiejszego newslettera. Chcę opowiedzieć Ci o czymś, o czym być może nie masz jeszcze pojęcia, bo Jakub zdecydowanie za mało o tym mówi. W naszym zespole mawiamy, że On jest rozumem, a ja jestem sercem. Czy to jednak oznacza, że rozum nie ma swojego własnego serca? 

Może dla niektórych z Was to będzie prawdziwym zaskoczeniem (dla mnie do dziś czasem jest ?) ale rozum ma swoje własne serce ❤️.
Serce Jakuba jest otwarte i uważne na drugiego człowieka. Jego intencją jest pomoc w dostrzeżeniu tego co czasem jest niedostrzegalne. Serce pełne wsparcia, życiowej mądrości i odpowiedzialności. Właśnie to serce Jakub w całości oddał…ale pozwólmy aby sam o tym opowiedział: 

Magda: Jakub gdzie zostawiłeś swoje serce?

Jakub: W dużym i telegraficznym skrócie: w programie. Myślę jednak, że nie takiej odpowiedzi oczekiwałaś ?.

Magda: No nie! 

J: Faktycznie rok 2022 był bardzo angażujący emocjonalnie. Nie tylko, bo również czasowo, energetycznie oraz intelektualnie. Pisałem już w mediach społecznościowych, że te ostatnie miesiące to było pełne skupienie na 3 rzeczach. Pracy (nowej od kwietnia), życiu rodzinnym i obowiązkach domowych oraz programie Mój Przełomowy Rok. Porzuciłem wszystkie inne aktywności. Nie robiłem szkoleń, nie nagrywałem vloga, a podcast czeka w kolejce. Mógłbym też powiedzieć, że wiele mniejszych spraw też poszło w odstawkę, włączając w to codzienne spacery, treningi czy niektóre spotkania towarzyskie.

M: Czyli zamknąłeś się w swoim biurze i tam tylko pracowałeś? 

J: Oczywiście nie do przesady, nie jest tak, że zostałem mnichem i robiłem tylko jedną rzecz, moje ADHD nie pozwoliłoby na to ? Ja z natury naprawdę jestem leniwy i szukam sposobów na to, żeby bardzo efektywnie działać i mieć czas na przyjemności. Przy programie jednak potrzebowałem czasu i przestrzeni na to, żeby zrobić z tego coś, czego ja osobiście nie widziałem, a czułem, że jest potrzebne. Ten program to pomysł, który zrodził się w mojej głowie kilka lat temu. Powstawał on iteracyjnie. Książka, szkolenia, podsumowania, aż wreszcie obecna forma. Sam program nagrywałem i opracowywałem przez cały rok. W tym czasie zmieniał się i ewoluował, bo oparty był również o bieżące potrzeby uczestników. Ten proces będzie się dalej rozwijał. Program będzie się zmieniał, bo ja się zmieniam, potrzeby są inne, świat jest inny. Ja wyciągam lekcje i wdrażam je u siebie, a także do programu. 

M: No właśnie, odpowiadanie na potrzeby, ale są szkolenia, książki, kursy – sama z nich korzystam, a Ty też wiele z nich polecasz.

J: Chciałem stworzyć koncept, który pomoże ludziom w odnalezieniu siebie, w budowaniu poczucia własnej wartości, planowania, ale przede wszystkim na działaniu i osiąganiu założonych celów i marzeń. Jest wiele produktów, kursów, książek i szkoleń, które doskonale adresują te potrzeby. Merytorycznie są świetne i sam wiele skorzystałem z nich w ostatnich latach. Jedno co zauważyłem, to że wiedzę trzeba wdrażać w działanie, a nie tylko ją posiadać. Tu pojawia się problem, bo nie każdy wie jak. Motywacja, czy iskra z tego szkolenia lub książki potrafi zniknąć bardzo szybko, na tyle szybko, że możesz nie zdążyć wprowadzić trwałych zmian w swoje życie. 

M: A skąd pomysł na rok? 

J: To jest niesamowite co można osiągnąć w rok, jeśli się chce i odda się temu serce i posiadane zasoby. Rok to krótko i długo. Stąd też idea rocznego programu. To wystarczająco długo, żeby zbudować nawyki działania, planowania, monitorowania i podsumowywania swoich działań. Następnie wracasz do punktu działania i powtarzasz proces dla każdego obszaru, który przerabiasz. A przerabiasz w tym programie wszystko co dotyka Twojej codzienności: siebie i tej samoświadomości, tematu zdrowia, relacji, kompetencji. Mówimy też o porządkach, finansach, biznesie i karierze. Nie zapominamy o dyscyplinie, odwadze oraz szczęściu. 12 miesięcy i 12 modułów. Ponad 150 nagranych lekcji, które pomogą Ci ogarnąć swoje życie, w sposób, który zostanie z Tobą na lata. 

M: Ja wiem, ale inni mogą się zastanawiać, czy to jest kolejny kurs online, który można przerobić kiedy się chce? 

J: Tylko tu też pojawiają się schody… kurs online, możesz zacząć w nowym roku (bo startujemy 2.01), jest super, energia, postanowienia, a potem wracamy do rzeczywistości…chęć szybko ulatuje i pewnie byłby to kolejny kurs, który musiałby poczekać na swoją kolej. Wiem, bo sam mam takie kursy online, których do dziś nie przerobiłem. Dlatego Mój Przełomowy Rok to program, a nie kurs. Poza tymi nagranymi lekcjami, będziesz spotykać się ze mną na żywo (na ZOOM) w formie 12 podsumowań miesiąca. Będą również spotkania Q&A, które odpowiedzą na pytania, które Cię nurtują i one będą zależne od potrzeb, może być 1 spotkanie w miesiącu lub kilka, zależnie od potrzeb. Dodatkowo, zaprosiłem kilku ekspertów, którzy w konkretnych modułach opowiedzą więcej o swoim temacie, a lista tych ekspertów będzie rosła, dzięki czemu, będzie więcej spotkań na żywo, gdzie nie tylko dostaniesz odpowiedzi na pytania, ale również nie małą porcję wiedzy! 

M: Eksperci, spotkania na żywo, ale umówmy się, nie jesteś w stanie każdemu dać uwagi i zawsze być dostępnym, to jest nierealne. 

J: Zgadza się. Dlatego też będziesz mieć wsparcie od innych uczestników programu. Będziesz pracować w dwójkach, w grupach 3-4 osobowych, a potem znów poszukasz sparing partnera do konkretnych działań. Takie działania bardzo pomagają w ćwiczeniu silnej woli, ale kiedy jej zabraknie, to masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy pomogą Ci działać. Wesprą w trudnych chwilach, pomogą w podjęciu decyzji i wysłuchają kiedy będziesz tego potrzebować. 

M: A jak dla kogoś to za mało i chce pracować z Tobą? 

J: To wszystko o czym mówiłem dostaniesz w ramach pakietu Adventure. Rozpoczniesz drogę, która być może zakończy się wielkim przełomem w Twoim życiu, a ja będę uważnym towarzyszem w tej podróży. Będę wspierał, budował i pokazywał różne możliwości, które pojawiać się będą na Twojej drodze. Jest też opcja dla osób, które potrzebują więcej. Mogą wybrać opcję VIP. W niej przewidziałem jeszcze kilka dodatków, takich jak 12 spotkań 1 na 1 w formie mieszanej: treningowej, coachingowej lub mentoringowej. Dostaniesz informacje zwrotną do zadań, które wykonujesz, podpowiem Ci co warto rozbudować, nad czym pomyśleć i gdzie możesz wprowadzić zmianę. To opcja dla osób, które chcą pracować intensywniej niż inni, ale tych miejsc na 2023 rok jest tylko 5! 

M: W programie nie można skakać po modułach, a jak ktoś chce tylko nauczyć się organizacji i dotknąć relacji? 

J: Cały ten program jest ułożony w sposób bardzo spójny, gdzie przerabianie jest możliwe tylko od początku do końca (z możliwością powracania do lekcji), ale nie przeskoczysz sobie dalej do wątku, który Cię interesuje. Dom buduje się na silnych fundamentach. Tak samo będziemy budować Twoje życie. Zaczniesz od silnych fundamentów mocnego Ja – określenia ról, wartości, celów i zdefiniowanie kluczowych słów, takich jak szczęście czy sukces. Potem dopiero będziesz dokładać kolejne cegiełki. Cierpliwość, wdzięczność, życzliwość – nad takimi tematami też będziesz pracować. 

M: Sporo tego, nie za dużo? 

J: Ten rok był bardzo intensywny, zarówno dla mnie jak i uczestników programu. Dziś już wiem, że ten program działa, nie z powodu mojego ego, mam dowody od osób, które te drogę już przeszły i zmieniły swoje życie. Wiem, że ten model działa, motywuje i dostarcza siły, aby wprowadzić realne zmiany. Czy za dużo? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. To koszt jednego roku intensywnej pracy, na zbudowanie solidnych fundamentów i nawyków działania i sukcesu. Ja włożyłem w niego bardzo dużo serca, czasu i własnego zaangażowania. Wykonałem moje 50% pracy, teraz Ty musisz włożyć swoje 50%, żeby zbudować siebie i oczekuję, że zrobisz to na 100% swoich możliwości, zupełnie tak jak ja. 

M: Dzięki za to, chcesz jeszcze coś dodać? 

J: Zapraszam Cię zatem w podróż. Trochę w nieznane, bo nikt nie wie, jak potoczy się ten 2023 rok. To co mogę Ci obiecać: dostaniesz moją uważność, zaangażowanie i wiedzę. Będę Ci towarzyszył przez cały rok, bo chce, żebyś skończyła/skończył ten program osiągając zamierzone cele i szczęśliwe życie.


Myślę, że po tym co opowiedział nam Jakub nie potrzebujesz już dodatkowej zachęty. Od siebie mogę jedynie dodać, że:

Program Mój Przełomowy Rok to wspaniały roczny program rozwojowy który zmieni Twoje życie o 180°. Całym swoim sercem (a uwierz mi na słowo, że jest ono ogromne?) wierzę w ten program!

?Nie znam innego tak dobrze przygotowanego, przemyślanego i trwającego cały rok programu! 

?‍♂️ Ten program jest jak Twój życiowy towarzysz przy którym się rozwijasz, zmieniasz i doświadczasz. 

?‍♀️ Jest jak najlepsza przyjaciółka która wspiera Cię w trudnych chwilach: wysłucha i poda Ci paczkę chusteczek kiedy tego potrzebujesz, cieszy się z Twoich sukcesów i celebruje je razem z Tobą, rozśmiesza Cię gdy jest Ci źle i potrzebujesz odrobiny radości ?

?Wreszcie ten program jest jak Ty sam/a. Jest niczym lustro, w którym możesz się przeglądnąć. Jeśli zaczynasz to robić z uważnością to dostrzegasz coraz więcej! Zaczynasz zrzucać z siebie ciężar ludzkich oczekiwań, przekonań i blokad. Zaczynasz po prostu rozkwitać! I mogłabyś/mógłbyś mi nie uwierzyć, gdybym była w tym osamotniona.

Można mi zarzucić brak obiektywności, bo mam swój mały udział w programie, ale to nie tylko moja opinia. Wskakuj na stronę i zobacz co mówią o programie uczestniczki tej edycji:

A gdyby został Ci tylko rok życia? Czy nie warto byłoby poznać odpowiedzi na pytania których być może bałaś/eś się sobie zadać! 
Przeżyj 2023 jakby miał być Twoim ostatnim! Spraw aby to był Twój Przełomowy Rok!
Dołącz do nas! 

UWAGA! W następnym mailu/wpisie zaprosimy  Cię do udziału w konkursie! 

?Na zakończenie oczywiście dziękujemy Ci za Twój czas!

Jakub i Magdalena
#GROMEKTEAM

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close