Blog thumbnail

10 Międzynarodowy Kongres PMI PC

10 Międzynarodowy Kongres PMI PC

Blog thumbnail

Zarządzanie projektami to ważna dziedzina w życiu każdego z nas. Oczywiście nie każdy jest kierownikiem projektów, ale gdyby się nad tym dłużej zastanowić i spojrzeć w definicje projektu to dowiemy się, że to zbiór aktywności, które są ze sobą powiązane, zmierzają do osiągnięcia celu, wykorzystując do tego dostępne zasoby. Projekty są unikalne oraz mają swój początek i koniec. Można zatem powiedzieć, że remont mieszkania, kupno mebli, organizacja wyjazdu na wakacje to projekty. Przypuszczam, że na co dzień nikt nie myśli o tym w tych kategoriach, ale tak to wygląda w teorii.

Ja na pewno nie myślałem o tym w tych kategoriach, szczególnie w sferze domowej, bo zawodowo było to naturalne, mówiło się o projektach u klientów, które prowadziłem w ramach moich obowiązków. Chciałem nieco zgłębić wiedzę, więc zacząłem czytać, natrafiłem na kilka ciekawych blogów oraz natrafiłem na informacje o kongresie dla kierowników projektów. Traf chciał, że kolega pracował w zespole przygotowania tego wydarzenia jako wolontariusz. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby wejść na taki kongres i posłuchać co oni tam mają do powiedzenia. W zasadzie nigdy wcześniej nie pracowałem jako wolontariusz (nie ja jeden, na blogu Małgorzaty Kusyk, można przeczytać, że aktywnie tylko około 2% Polaków pracuje charytatywnie – link do artykułu), więc postanowiłem zaangażować się w pomoc przy wydarzeniu. I tak oto od ponad roku jestem członkiem stowarzyszenia Project Management Institute Poland Chapter.

Kilka tygodni później zacząłem współpracę z Zarządem stowarzyszenia, który zaproponował mi objęcie stanowiska kierownika projektu 10 kongresu. Była to dla mnie okazja na zdobycie praktycznej wiedzy z tego zakresu. Musiałem zbudować zespół i zacząć pracę nad tym wyjątkowym wydarzeniem. Po kilku miesiącach prac jesteśmy coraz bliżej. Rejestracja na to wydarzenie ruszyła, a wszystkie szczegóły można znaleźć pod adresem wydarzenia: http://congresspmi.org.pl/2015/. W tym roku planujemy 3 ścieżki tematyczne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Już niedługo poznać będzie można pierwsze nazwiska prelegentów (keynote speakers). Warto śledzić nasz blog oraz media społecznościowe, planujemy konkursy z nagrodami dla czytelników, w tym darmowe wejściówki na kongres.

Wracając do wolontariatu – my Polacy nie bardzo chcemy pracować za darmo, bo w takich właśnie aspektach myśli się o wolontariacie. Dla mnie to coś więcej, to możliwość poznawania niesamowitych ludzi, pozyskania nowych umiejętności i ciągłego rozwoju osobistego. Gdyby teraz odwrócić stereotypowy sposób myślenia, to ludzie dzielą się ze mną swoimi doświadczeniami, mam możliwość prowadzenia dużego projektu, przy którym się rozwijam, mogę posłuchać prelekcji wybitych ekspertów i to wszystko za darmo, bo przecież pieniądze nie są w to zamieszane. Jak to mówią każdy kij ma dwa końce. Jeśli chciałbym spróbować to możesz się zarejestrować i dołączyć do zespołu.

Korzystając z okazji zapraszam serdecznie do rejestracji na 10 Międzynarodowy Kongres PMI Poland Chapter!

Tym razem audycja zawierała lokowanie produktu, ale produkt ten ma na celu zwiększanie świadomości i rozwoju społeczeństwa.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

It’s time to start spending your time in a way that lights you up. I’m here to help you map out the steps & guild you along the way.

Explore

Address

236 SE 5th Avenue, New York 10000, U.S.A​

©2021 Koacher. Crafted by Boostifythemes

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Hit Enter to search or Esc key to close